Nowości Kellys 2019 0

Kellys kontynuuje dynamiczny rozwój swojej kolekcji rowerów. Na sezon 2019 słowacka firma przygotowała sporo nowości.

 

czytaj całość »
Unibike 2019, czyli zaskoczenie z Bydgoszczy. 0

Firma Unibike jest od lat znana z produkcji konkurencyjnych jakościowo jak i cenowo rowerów. Na sezon 2019, bygdoska fabryka postanowiła wprowadzić sporo nowości zarówno w wyposażeniu jak i technologiach wykorzystanych do produkcji rowerów.

 

czytaj całość »
Kaski rowerowe 0

Czym należy kierować się przy wyborze kasku?

 

Najważniejszym jest aby wybierać tylko produkty certyfikowane i spełniające normę europejską DIN EN 1078 (CE) jest ona bowiem gwarantem, iż produkt został przetestowany zgodnie z najnowszymi wyznacznikami bezpieczeństwa instytutów badawczych. Dodatkowo kaski przeznaczone do cięższych zastosowań często posiadają certyfikat ASTM F1952-15. Jest to norma dla środków ochronnych przeznaczonych do zjazdu (downhill), przy czym dodać należy, że najlepsze zawodnicze kaski DH spełniają normę motocyklową ECE 22-05

Artykuł traktujący o wyborze odpowiedniego kasku. Uwaga - w artykule nie poruszamy tematu noszenia kasku. Uważamy bowiem, że kask warto nosić zawsze.

czytaj całość »
Kross nowości 2019 0

Rowery Kross - nowości 2019 

Kross na sezon 2019 przygotował sporo niespodzianek i nowości. Najbardziej widoczne jest śmiałe wejście w dynamicznie rozwijający się rynek rowerów typu gravel (Kross Escer) , czy wprowadzenie kolekcji rowerów przeznaczonych do cyclocrossu (kross Vento CX). W niniejszym artykule postaramy się omówić najbardziej znaczące zmiany w kolekcji Krossa na rower 2019.

 

Rowery MTB XC sezon 2019

Najbardziej widoczną zmianą w segmencie cross country jest rezygnacja z widelców sprężynowych w wyższych modelach serii Level. Wszystkie rowery od modelu Level 5.0 będą wyposażone w widelec powietrzny. Dodatkowo awaryjne hamulce serii M3xx zostały zastąpione nowymi modelami serii Mtxxx. Ukłonem w stronę pań jest pojawienie się modeli Level damski. Rowery te będą dostępne w wersjach 7.0, 8.0 i 10.0. Geometria ram została w nich dostosowana do damskiej anatomii. Kross stworzył długo oczekiwaną serię Earth, rowerów full suspension o skoku 100/100 mm w których za część skoku tylnego zawieszenia odpowiedzialna jest elastyczność tylnych widełek.

 

 

czytaj całość »
Jolanda Neff mistrzynią świata, Maja Włoszczowska czwarta! 0

Niesamowity wyścig Szwajcarki Jolandy Neff na Mistrzostwach Świata 9 września w Australii. Jeżdżąca w drużynie Kross Racing Team zawodniczka prowadziła niemal od startu do mety, nokautując rywalki i zwyciężając z przewagą 2 minut 23 sekund. Druga okazała się Brytyjka Annie Last, a najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Pauline Ferrand-Prevot. Maja Włoszczowska kończy zmagania na czwartej lokacie. 

czytaj całość »
ZABEZPIECZ SWÓJ ROWER!!! 0

W momencie kupowania roweru powinniśmy pomyśleć o odpowiednim do jego wartości zabezpieczeniu.

Generalna niepisana zasada mówi, że zapięcie powinno kosztować około 10% wartości roweru. Dla wielu wyda się zbyt dużo, ale na podstawie własnych doświadczeń mówimy: WARTO.

Oczywiście żadne zapięcie nie da stuprocentowej pewności, że nikt go nie ukradnie, a złodziej jeżeli się uprze, to w końcu osiągnie swój cel. Możesz go jednak zniechęcić, jeżeli Twój rower będzie dobrze chroniony, a tuż obok będzie stał taki, na który wystarczy wsiąść i odjechać. Dobre zabezpieczenie  zdecydowanie zmniejszy ryzyko kradzieży. Warto pamiętać o tym, że okazja czyni złodzieja. Nie warto mu jej dawać. 

czytaj całość »
BikeRadar chwali Big.Nine'a 0

"Niesamowicie lekki i wyjątkowo szybki rower. Big.Nine nie bierze jeńców". Tak ocenia Meridę Big.Nine Team BikeRadar, jeden z czołowych rowerowych portali świata. Przyznał on hardtailowi 4 gwiazdki na 5 możliwych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl