CCC w World Tourze 0

Uwaga, tekst nie jest w żaden sposób sponsorowany.

 

Niewątpliwie wydarzeniem roku 2018, w świecie kolarskim, jest przejęcie byłej drużyny Jima Ochowicza, czyli BMC, przez firmę CCC. Prezes CCC, Dariusz Miłek, zawsze wspierał kolarstwo, wydaje się więc naturalnym, iż przy dynamicznej ekspansji firmy postanowiono postawić na reklamę takiego rodzaju. Trzeba bowiem zauważyć, iż w odróżnieniu od Polski, kolarstwo na świecie jest jednym z najpopularniejszych sportów, a relację z największych wyścigów gromadzą zarówno przed telewizorami jak i na trasie ogromne rzesze widzów.

 

Drużyna będzie nadal zarządzana przez Jima Ochowicza, a pomagać mu będzie Piotr Wadecki. Niekwestionowanym liderem drużyny pozostaje Greg von Avermeat i wokół niego zbudowana zostanie drużyna.

 

Życzymy zespołowi CCC wielu sukcesów!

 

Oświetlenie rowerowe 0

Widoczność roweru w czasie jazdy w słabych warunkach oświetleniowych czy to w okresie jesiennej szarówki, czy w nocy ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa rowerzysty. W artykule tym postaramy się wyjaśnić zarówno aspekty prawne jak i zagadnienia dotyczące doboru oświetlenia rowerowego.

 

czytaj całość »
Plecaki rowerowe 0

Plecak rowerowy to dość niezbędny ekwipunek do każdego poważniejszego wyjazdu w góry. Bardzo często jest używany też jako plecak codzienny, posiada bowiem wszystkie przydatne funkcje plecaka codziennego oraz pewne dodatkowe elementy takie jak rozbudowany organizer.

 

czytaj całość »
Opony rowerowe 0

„Zacznijmy od ABC, opony są czarne i okrągłe i po temacie”

Robert Kubica.

Nic nie budzi takiego zdziwienia wśród klientów jak różnorodność opon czy rozpiętość ich cen. W poniższym artykule spróbujemy wyjaśnić różnice między różnymi rodzajami opon i ich cenami.

 

czytaj całość »
Gravelowa rewolucja 0

Śledząc światowe media rowerowe nie da się oprzeć wrażeniu, iż rowery typu Gravel coraz śmielej poczynają sobie nie tylko w segmencie zarezerwowanym dla cyclocrossu, ale wręcz wkraczają na tereny dostępne do tej pory tylko dla rowerów MTB XC.

 

czytaj całość »
Nowości Kellys 2019 0

Kellys kontynuuje dynamiczny rozwój swojej kolekcji rowerów. Na sezon 2019 słowacka firma przygotowała sporo nowości.

 

czytaj całość »
Unibike 2019, czyli zaskoczenie z Bydgoszczy. 0

Firma Unibike jest od lat znana z produkcji konkurencyjnych jakościowo jak i cenowo rowerów. Na sezon 2019, bygdoska fabryka postanowiła wprowadzić sporo nowości zarówno w wyposażeniu jak i technologiach wykorzystanych do produkcji rowerów.

 

czytaj całość »
Kaski rowerowe 0

Czym należy kierować się przy wyborze kasku?

 

Najważniejszym jest aby wybierać tylko produkty certyfikowane i spełniające normę europejską DIN EN 1078 (CE) jest ona bowiem gwarantem, iż produkt został przetestowany zgodnie z najnowszymi wyznacznikami bezpieczeństwa instytutów badawczych. Dodatkowo kaski przeznaczone do cięższych zastosowań często posiadają certyfikat ASTM F1952-15. Jest to norma dla środków ochronnych przeznaczonych do zjazdu (downhill), przy czym dodać należy, że najlepsze zawodnicze kaski DH spełniają normę motocyklową ECE 22-05

Artykuł traktujący o wyborze odpowiedniego kasku. Uwaga - w artykule nie poruszamy tematu noszenia kasku. Uważamy bowiem, że kask warto nosić zawsze.

czytaj całość »
Kross nowości 2019 0

Rowery Kross - nowości 2019 

Kross na sezon 2019 przygotował sporo niespodzianek i nowości. Najbardziej widoczne jest śmiałe wejście w dynamicznie rozwijający się rynek rowerów typu gravel (Kross Escer) , czy wprowadzenie kolekcji rowerów przeznaczonych do cyclocrossu (kross Vento CX). W niniejszym artykule postaramy się omówić najbardziej znaczące zmiany w kolekcji Krossa na rower 2019.

 

Rowery MTB XC sezon 2019

Najbardziej widoczną zmianą w segmencie cross country jest rezygnacja z widelców sprężynowych w wyższych modelach serii Level. Wszystkie rowery od modelu Level 5.0 będą wyposażone w widelec powietrzny. Dodatkowo awaryjne hamulce serii M3xx zostały zastąpione nowymi modelami serii Mtxxx. Ukłonem w stronę pań jest pojawienie się modeli Level damski. Rowery te będą dostępne w wersjach 7.0, 8.0 i 10.0. Geometria ram została w nich dostosowana do damskiej anatomii. Kross stworzył długo oczekiwaną serię Earth, rowerów full suspension o skoku 100/100 mm w których za część skoku tylnego zawieszenia odpowiedzialna jest elastyczność tylnych widełek.

 

 

czytaj całość »
Jolanda Neff mistrzynią świata, Maja Włoszczowska czwarta! 0

Niesamowity wyścig Szwajcarki Jolandy Neff na Mistrzostwach Świata 9 września w Australii. Jeżdżąca w drużynie Kross Racing Team zawodniczka prowadziła niemal od startu do mety, nokautując rywalki i zwyciężając z przewagą 2 minut 23 sekund. Druga okazała się Brytyjka Annie Last, a najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Pauline Ferrand-Prevot. Maja Włoszczowska kończy zmagania na czwartej lokacie. 

czytaj całość »
ZABEZPIECZ SWÓJ ROWER!!! 0

W momencie kupowania roweru powinniśmy pomyśleć o odpowiednim do jego wartości zabezpieczeniu.

Generalna niepisana zasada mówi, że zapięcie powinno kosztować około 10% wartości roweru. Dla wielu wyda się zbyt dużo, ale na podstawie własnych doświadczeń mówimy: WARTO.

Oczywiście żadne zapięcie nie da stuprocentowej pewności, że nikt go nie ukradnie, a złodziej jeżeli się uprze, to w końcu osiągnie swój cel. Możesz go jednak zniechęcić, jeżeli Twój rower będzie dobrze chroniony, a tuż obok będzie stał taki, na który wystarczy wsiąść i odjechać. Dobre zabezpieczenie  zdecydowanie zmniejszy ryzyko kradzieży. Warto pamiętać o tym, że okazja czyni złodzieja. Nie warto mu jej dawać. 

czytaj całość »
BikeRadar chwali Big.Nine'a 0

"Niesamowicie lekki i wyjątkowo szybki rower. Big.Nine nie bierze jeńców". Tak ocenia Meridę Big.Nine Team BikeRadar, jeden z czołowych rowerowych portali świata. Przyznał on hardtailowi 4 gwiazdki na 5 możliwych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl