Nowości z bloga

Mistrzostwa Polski Enduro, Czarna Góra 2021

Cieszymy się z informacji, iż na Mistrzostwach Polski Enduro w Czarnej Górze, pierwsze miejsce w kategorii elita zajął Sławomir Łukasik, na rowerze marki NS Bikes, której jesteśmy dystrybutorem. Dodatkowo trzecie miejsce na podium zajął Michał Topór, używający zarówno roweru firmy NS Bikes jak i produktów Trezado, które również znajdują się w naszej ofercie.

czytaj całość »

CCC w World Tourze

Uwaga, tekst nie jest w żaden sposób sponsorowany.

Niewątpliwie wydarzeniem roku 2018, w świecie kolarskim, jest przejęcie byłej drużyny Jima Ochowicza, czyli BMC, przez firmę CCC. Prezes CCC, Dariusz Miłek, zawsze wspierał kolarstwo, wydaje się więc naturalnym, iż przy dynamicznej ekspansji firmy postanowiono postawić na reklamę takiego rodzaju.

czytaj całość »

Oświetlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe

Jakie lampki rowerowe wybrać ?  Zasilane bateryjne czy usb ? Żarówka czy lampka led?  Jaki najlepszy sposób mocowania? Widoczność roweru w czasie jazdy w słabych warunkach oświetleniowych czy to w okresie jesiennej szarówki, czy w nocy ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa rowerzysty. Postaramy się wyjaśnić zarówno aspekty prawne jak i zagadnienia dotyczące doboru oświetlenia rowerowego.

 

czytaj całość »

Plecaki rowerowe

Plecaki rowerowe

Plecak rowerowy to dość niezbędny ekwipunek do każdego poważniejszego wyjazdu w góry. Bardzo często jest używany też jako plecak codzienny, posiada bowiem wszystkie przydatne funkcje plecaka codziennego oraz pewne dodatkowe elementy takie jak rozbudowany organizer.

czytaj całość »

Opony rowerowe

Opony rowerowe

„Zacznijmy od ABC, opony są czarne i okrągłe i po temacie”

Robert Kubica.

Nic nie budzi takiego zdziwienia wśród klientów jak różnorodność opon czy rozpiętość ich cen. W poniższym artykule spróbujemy wyjaśnić różnice między różnymi rodzajami opon i ich cenami.

 

czytaj całość »

Gravelowa rewolucja

Gravelowa rewolucja

Śledząc światowe media rowerowe nie da się oprzeć wrażeniu, iż rowery typu Gravel coraz śmielej poczynają sobie nie tylko w segmencie zarezerwowanym dla cyclocrossu, ale wręcz wkraczają na tereny dostępne do tej pory tylko dla rowerów MTB XC.

czytaj całość »

Nowości Kellys 2019

Kellys kontynuuje dynamiczny rozwój swojej kolekcji rowerów. Na sezon 2019 słowacka firma przygotowała sporo nowości.

 

czytaj całość »

Unibike 2019, czyli zaskoczenie z Bydgoszczy.

Firma Unibike jest od lat znana z produkcji konkurencyjnych jakościowo jak i cenowo rowerów. Na sezon 2019, bygdoska fabryka postanowiła wprowadzić sporo nowości zarówno w wyposażeniu jak i technologiach wykorzystanych do produkcji rowerów.

 

czytaj całość »

Kaski rowerowe

Kaski rowerowe

Czym należy kierować się przy wyborze kasku?

Najważniejszym jest aby wybierać tylko produkty certyfikowane i spełniające normę europejską DIN EN 1078 (CE) jest ona bowiem gwarantem, iż produkt został przetestowany zgodnie z najnowszymi wyznacznikami bezpieczeństwa instytutów badawczych.

czytaj całość »

Kross nowości 2019

Rowery Kross - nowości 2019 

Kross na sezon 2019 przygotował sporo niespodzianek i nowości. Najbardziej widoczne jest śmiałe wejście w dynamicznie rozwijający się rynek rowerów typu gravel (Kross Escer) , czy wprowadzenie kolekcji rowerów przeznaczonych do cyclocrossu (kross Vento CX). W niniejszym artykule postaramy się omówić najbardziej znaczące zmiany w kolekcji Krossa na rower 2019.

 

Rowery MTB XC sezon 2019

Najbardziej widoczną zmianą w segmencie cross country jest rezygnacja z widelców sprężynowych w wyższych modelach serii Level. Wszystkie rowery od modelu Level 5.0 będą wyposażone w widelec powietrzny. Dodatkowo awaryjne hamulce serii M3xx zostały zastąpione nowymi modelami serii Mtxxx. Ukłonem w stronę pań jest pojawienie się modeli Level damski. Rowery te będą dostępne w wersjach 7.0, 8.0 i 10.0. Geometria ram została w nich dostosowana do damskiej anatomii. Kross stworzył długo oczekiwaną serię Earth, rowerów full suspension o skoku 100/100 mm w których za część skoku tylnego zawieszenia odpowiedzialna jest elastyczność tylnych widełek.

 

 

czytaj całość »

Jolanda Neff mistrzynią świata, Maja Włoszczowska czwarta!

Jolanda Neff mistrzynią świata, Maja Włoszczowska czwarta!

Niesamowity wyścig Szwajcarki Jolandy Neff na Mistrzostwach Świata 9 września w Australii. Jeżdżąca w drużynie Kross Racing Team zawodniczka prowadziła niemal od startu do mety, nokautując rywalki i zwyciężając z przewagą 2 minut 23 sekund. Druga okazała się Brytyjka Annie Last, a najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Pauline Ferrand-Prevot. Maja Włoszczowska kończy zmagania na czwartej lokacie.

czytaj całość »

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

W momencie kupowania roweru powinniśmy pomyśleć o odpowiednim do jego wartości zabezpieczeniu. Generalna niepisana zasada mówi, że zapięcie powinno kosztować około 10% wartości roweru. Dla wielu wyda się zbyt dużo, ale na podstawie własnych doświadczeń mówimy: WARTO.

czytaj całość »

BikeRadar chwali Big.Nine'a

"Niesamowicie lekki i wyjątkowo szybki rower. Big.Nine nie bierze jeńców". Tak ocenia Meridę Big.Nine Team BikeRadar, jeden z czołowych rowerowych portali świata. Przyznał on hardtailowi 4 gwiazdki na 5 możliwych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl