Plecaki rowerowe

Plecaki rowerowe

Czy można używać na rowerze plecaka turystycznego?

 

Oczywiście, że tak. Jednak przy zakupie nowego plecaka warto odwrócić sytuację i zamiast plecaka turystycznego wybrać rowerowy. Będzie on miał wszystkie cechy plecaka turystycznego, a dodatkowo wspomniany wcześniej organizer, który ułatwia zachowanie porządku i ułożenie swoich drobiazgów w przemyślany sposób. Plecaki rowerowe także posiadają paski kompresyjne, pokrowce przeciwdeszczowe i tożsame z plecakami turystycznymi systemy nośne.

 

Jak duży plecak wybrać?

 

Pojemność plecaka

Domyślne zastosowanie

 

Do 10 litrów

Zazwyczaj są to plecaki przeznaczone do wożenia bukłaka, paru batonów i lekkiej wiatrówki. Nadają się na jednodniowe wycieczki na lekko.

10-15 litrów

Plecaki takie pasuja na jednodniowe wycieczki jeśli planuje się zabrać więcej sprzętu. Do plecaka takiego można zapakować ochraniacze, przytłoczyć kask, wziąć gopro.

15-20 litrów

Zastosowanie jak powyższego plecaka z tym, że spokojnie można dołożyć zapasowe ubranie. Jeśli ktoś jest zwolennikiem podróżowania lite&fast to spokojnie jest w stanie spakować się do takiego plecaka na weekendowy wyjazd.

Pomiędzy 20 do 30 litrów

Plecaki takie idealnie nadają się do rajdów rowerowych. Można spokojnie zmieścić w nich zapas ubrań na kilkudniowy wyjazd w Alpy, czy polskie góry w wersji schroniskowej. Plecaki takie nadają się też dobrze do zastosowań codziennych. Spokojnie pomieszczą na przykład laptopa.

 

Jak wybrać odpowiedni plecak?

 

Dobrym pomysłem jest zwizualizowanie tego, co zamierzamy ze sobą zabierać- na przykład poprzez rozłożenie na podłodze całego szpeju. Da to ogólne pojęcie jak dużego plecaka potrzebujemy. Uwaga- warto zastanowić się nad minimalizacją ilości zabieranego ekwipunku. Nadmierne zwiększanie ciężaru plecaka bowiem jego podskakiwanie na plecach, niezależnie od doskonałości zastosowanego systemu nośnego. Warto więc zastanowić się czy na przykład trzecia para rękawiczek jest potrzebna :-)

 

Funkcje plecaka Kellys Fetch 10

 

Funkcje plecaka omówimy na przykładzie plecaka Fetch 10 dostępnego w sklepie Aventura Sport we Wrocławiu

 

Kształt i dostęp

Plecak ma wydłużony i wąski kształt. Ma to na celu wyeliminowania wystawania plecaka na boki i możliwość zahaczenia nim. Plecak wyposażony jest w elastyczny pas biodrowy (rodem z plecaków Evoc) i pas piersiowy z gwizdkiem. Dostęp do wnętrza umożliwiają dwa wyjścia- dolne i górne.

 

Organizer

Plecak wyposażony został w organizer umożliwiający optymalne rozłożenie akcesoriów oraz kieszeń na bukłak.

 

Możliwość przytroczenia kasku

Jak widać Kellys nawet w tak małym plecaku przewidział możliwość przytroczenia kasku enduro.

 

Jak widać Kellys Lane 10, jak i jego starsi bracia to idealnie skonstruowane i przemyślane plecaki mające jak najlepiej służyć rowerzyście. Plecaki te zostały przez nas wszechstronnie przetestowane także w warunkach upadków. Zarówno w terenie jak i na asfalcie nie nastąpiły żadne przetarcia ani inne uszkodzenia a jedyną stratą było niestety uszkodzone więzadło krzyżowe przednie jednego z testerów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl